2008-11-15 17:11
 Oceń wpis
   

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o zakupie przez PKO BP polskiego banku amerykańskiej grupy AIG. 2 mln klientów, 210 placówek własnych i partnerskich to wszystko (no i wiele więcej) za około 1,5 mld zł (jak informuje "Rz")  - dużo ? Myślę, że nie, tym bardziej dla PKO BP który prawdopodobnie otrzyma od skarbu państwa sporą sumę na ratowanie słabszych instytucji, jak zapowiedział wicepremier. W sumie nie jest to zły pomysł tym bardziej, że jest to bank kontrolowany przez państwo (no tu mogą mieć niektórzy ludzie masę obaw). Ciekawi mnie tylko (tu taka utopijna wizja xd) co by się stało gdyby udziały AIG podzielono na każdego obywatela RP pracującego w Polsce (oczywiście jeśli Skarb Państwa przeznaczy fundusze dla PKO BP na przejęcie AIG).

Kolejną sensacyjną wiadomość jaką dziś przeczytałem to szok bankowców: "Polacy zamiast zakładać lokaty, wypłacali pieniądze" - nie wiem dlaczego to wszystko tak bardzo dziwi, w końcu to normalne ponieważ:

- Polak który żyje z dnia na dzień nie przeznaczy na lokatę 20 000 zł - gdyby tyle miał to by je dużo lepiej wykorzystał.

- Prezydent nie podpisał ustawy o gwarancji wkładów do 50 000 euro, a nawet jak podpisze to i tak będzie obawa przed zakładaniem lokaty, ponieważ człowiek otrzyma 50 000 euro, a co z resztą pieniędzy  ?

- Wielu ludzi ma obawy, że Polska może stać się nie wypłacalna w przypadku masowego upadku banków i pieniądze ludzi przepadną - nikt nic nie robi w kierunku takim aby zmienić to nastawienie.

- kiedyś było powiedzenie "Pewnie jak w banku" teraz jest "niepewnie jak w banku" - może zamiast kampanii reklamowych lokat zająć się kampanią reklamową "Nasz bank jest bezpieczny, nawet dla Twojej 1 złotówki" ?

Wspomnę jeszcze o wczorajszej konferencji GigaCon IT w Administracji na której bardzo zaciekawiło mnie wykorzystanie pewnej platformy serwerowej  wykorzystywanej przy wdrażaniu elektronicznego obiegu dokumentów w jednostkach o złożonej i rozproszonej strukturze organizacyjnej - cały system bardzo wygodny w obie strony, mam nadzieje, że w przyszłości w całym naszym kraju takie zastosowania będą czymś powszechnym, osobiście jednak przyjrzałbym się bliżej owej platformie od strony bezpieczeństwa, może w przyszłości będę miał okazję ;)

 2008-10-24 00:48
 Oceń wpis
   

Miałem się już położyć spać, ale obejrzałem "najnowszy" raport Najwyższej Izby Kontroli na temat stanu polskich dworców kolejowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, a jednak, kontrola - potrzebna jak najbardziej, ale czy na pewno kontrola dworców PKP (za pieniądze podatników oczywiście) ?

Nie trzeba robić szczegółowych analiz aby stwierdzić, że większość dworców kolejowych Polsce są w stanie krytycznym. Wystarczy wyjść na ulice i zapytać pierwszych 5 osób jakie spotkamy albo pojechać o godzinie 03:00 na dworzec PKP w Krakowie (wersja dla odważnych) - oczywiście nie w pojedynkę. Wiadomo, że nie możemy o takie zdanie pytać ludzi którzy mogliby zrobić coś dobrego w tej sprawie. Dlaczego  ? Ponieważ tacy ludzi są zajęci innymi problemami, np. "kto dziś poleci samolotem - ja ! ja ! ja chce !"...
O mnie
 
sekit.pl sysday.plNajnowsze komentarze
 
2009-10-17 12:32
srebrnooka do wpisu:
Szpitale i wirusy.. komputerowe !
Nie zaszczepili się to mają za swoje
 
2008-11-21 09:59
zer0 do wpisu:
Szpitale i wirusy.. komputerowe !
Mądry człowiek powinien być zarazem uczciwy, w tedy nie byłoby wielu problemów jakie dziś nas[...]
 
2008-11-16 22:25
Mati 3 do wpisu:
Banki, lokaty & IT
Ha ! Dobry pomysł z tymi udziałami dla obywateli :D


Kategorie Bloga
 
Gospodarka
 
IT
 
Ogólne
 
Archiwum Bloga
 
Rok 2008